Festiwalowo

W piątek 27 lipca 2016 roku park miejski w Hajnówce stał się kolorowym miejscem pełnym baśniowych postaci.
Czegoś takiego jeszcze w tych okolicach nie było!
Były tańce w deszczu, przebierańce, improwizowane teatrzyki z udziałem publiczności, opowieści i piosenki oraz mnóstwo innych atrakcji.
Można było się przebrać w jeden z mnóstwa bajkowych kostiumów, można było rysować i malować, Brygada Kapeluszników uczyła chodzić na szczudłach, Szalona Małpa woziła chętnych wielką limuzyną… Kto był na tyle odważny i sprawny, żeby się przedostać przez pajęczynę, mógł zdobyć książkę z Wymienialni… Z Joanną Stelmaszuk dzieci i dorośli tworzyli improwizowane, króciutkie przedstawienia na podstawie znanych bajek. Nad parkiem fruwały ogromne bańki mydlane, można też było wylosować sobie bajkę na dobranoc w bajkowej loterii fantowej. W zakątku Parparuszy można było posłuchać opowieści, zaśpiewać, zagrać na nieznanych instrumentach. Zgłodniali posilali się czarodziejskimi ciasteczkami z cukierni Słodka Euforia. Można było spotkać wiedźmy, straszną Babę Jagę, a nawet samego Mistrza Yodę. Wszyscy też wędrowali do Drzewa Życzeń, które – za sprawą magicznej piosenki – ma moc spełniania marzeń.

Festiwal zorganizowała Fundacja Oni To My z Hajnówki.
Nawet deszcz nie przeszkodził w znakomitej zabawie ludziom, których przez cały dzień przewinął się istny tłum. Wygląda na to, że baśniowy świat jest czymś, co mieszkańcom i przyjezdnym jest potrzebne, co cieszy i łączy.
K. Jackowska-Enemuo

i jeszcze parę wypowiedzi wszystkich i każdego
Radio Białystok

Radio Racja

i jeszcze i jeszcze w Pad znakam Pahoni

a teraz dużo zdjęć, które można oglądać w tym miejscu

reportaż z Festiwalu w TVP Białystok „Tydzień Białoruski” (na 5’28”)